Tłusty Czwartek

„Powiedział Bartek , że dziś Tłusty Czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” -mówi staropolskie przysłowie. W Tłusty Czwartek -tak, jak każe tradycja, każdy powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. W Tłusty Czwartek 8 lutego „Dzień Pączka”. W ten bardzo słodki dla wszystkich dzień, przedszkolaki zapoznały się ze zwyczajami polskiej tradycji i samodzielnie zrobiły pączki, które zjadły z apetytem na podwieczorek. W tym dniu bawiliśmy się w różnorodne „pączkowe” zabawy: ruchowe, rytmiczne, matematyczne oraz ozdabialiśmy pączki według własnego pomysłu.

• dzien pączka
Kategorie: 2023 - 2024