Wycieczka do FunZeum

We wtorek 9 kwietnia, zaraz po śniadaniu Przedszkolaki wsiadły do autokaru i wraz z Paniami udały się do gliwickiego FunZeum. Dzieci wzięły udział w programie pt. „Zabawa”, podczas którego uczestnicy wyruszają w barwną podróż po tęczy, gdzie odkryją sztukę łączenia barw, zanurzają się w fantastyczny świat odbicia i załamania światła, dowiadują się jak ich własne odbicia mogą zaskakiwać, odkrywają fascynujący świat sztucznych źródeł światła, sprawdzając, jak ludzie używają ich w codziennych rzeczach. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, wypróbować i odczuć na własnej skórze. Było to niezapomniane doświadczenie, ponieważ pozwoliło nam się przekonać, że nauka wcale nie musi być nudna. Przedszkolaki miały również zadanie – pokolorować wybrane przez siebie zwierzątko, które później zostało ożywione i można je było zobaczyć w ruchu, na wielkiej ścianie. Na zakończenie, po drugim śniadaniu czekał na dzieci basen z podświetlanymi piłkami, duże klocki, pianina podłogowe i wiele innych atrakcji. Spędziliśmy czas w miłej, kolorowej i pełnej radości atmosferze. Polecamy każdemu!

• wycieczka do funzeum
Kategorie: 2023 - 2024