Dzień sportu

Światowy dzień sportu przypada 6 kwietnia, my świętowaliśmy w poniedziałek – ósmego. Tego dnia do przedszkola wszystkie dzieci i ich wychowawczynie przyszły do Przedszkola w strojach sportowych, każdy przyniósł ze sobą swój drobny sprzęt sportowy, np. różnego rodzaju piłki czy paletki. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu ale też integrowanie się grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Konkurencje sportowe odbywały się w dwóch grupach wiekowych: dzieci młodsze 3-4 latki, i dzieci starsze 5-6 latki. Promyczki ten dzień spędziły aktywnie w ogrodzie przedszkolnym, natomiast Słoneczka na Orliku. Sport to zdrowie, a świętowanie takiego dnia to dobra okazja, by podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie.

• dzien sportu
Kategorie: 2023 - 2024