Profilaktyczne zajęcia sportowe

W minioną środę dzieci wzięły udział w profilaktycznych zajęciach sportowych, prowadzonych przez fizjoterapeutkę Monikę Świerc. Poprzez takie zajęcia przedszkolaki kształtują nawyki prawidłowej postawy ciała, rozwijają sprawność fizyczną i wyobraźnię, uczą się współpracy w grupie, współdziałają w zabawach i sytuacjach zadaniowych, odczuwają radość ze wspólnej zabawy. Każde dziecko w wieku przedszkolnym jest bardzo ciekawe świata, dlatego warto wykorzystywać różne przedmioty, takie jak piłki, grzybki, woreczki, aby zachęcić do zabawy i skupienia uwagi na jednym zadaniu. To właśnie często zmieniające się przedmioty sprawiają dzieciom najwięcej radości i dostarczają dużo zabawy. Bardzo ważne jest, aby dzieciom w wieku przedszkolnym zapewnić bardzo dużo ruchu po to, by mogły doskonalić swoją motorykę ruchową i wzmacniać swoją koordynację.

• zajęcia sportowe
Kategorie: 2023 - 2024