Dzień kota

W piątek 16 lutego obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na swoich twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka, niektóre dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane kocie maskotki. Dzieci zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach : „Uciekaj myszko „, „Kotkiem mruczkiem jestem ja” „Wlazł kotek na płotek” oraz konkurs „Kto szybciej wypije mleko”. Oczywiście nie mogło zabraknąć pracy plastycznej z tej okazji. W czasie spaceru dzieci szukały kotów na sąsiednich podwórkach. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

• dzień kota
Kategorie: 2023 - 2024