Zabawa w Teatr

W ramach tygodniowego cyklu zajęć dzieci z grupy „Słoneczka”, „bawiły się w teatr”. Na zajęciach zapoznały się ze sztuką teatralną, poznały tajniki pracy aktora, reżysera, scenografa. Odwiedziły również naszą przedszkolną garderobę, gdzie miały okazję przebrać się w różne postacie z bajek.

Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, zwiększa poczucie własnej wartości. Jest również okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji. Podczas zajęć z tej dziedziny przedszkolak może dowiedzieć się, jak powstaje sztuka teatralna i wzbogacić swój słownik o takie pojęcia jak np. reżyser, rekwizyty, dekoracja, kostiumy, ruch sceniczny, drama czy pantomima.

Zabawy w teatr wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, wyostrzają zmysł obserwacji, kształtują osobowość i rozładowują nagromadzone emocje.