Światowy dzień świadomości autyzmu

Corocznie, 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, który jak uznało ONZ jest jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych współczesnego świata.

Dlaczego niebieski jest kolorem autyzmu?
Uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw.

Drugim symbolem autyzmu są puzzle.
Świat osób z autyzmem jest jak gigantyczna układanka, taka bez podpowiedzi. Do końca życia będą układać poszczególne elementy. Z czasem pojawi się jakiś większy fragment, czasem coś wskoczy nie tam gdzie powinno i zrujnuje dotychczasową pracę… Osoby z autyzmem zawsze podejmą kolejną próbę – oni też chcą zobaczyć całość.

• dzień autyzmu
  •  dzień autyzmu