„Afryka, Afryka, Afryka dzika – dawno odkryta”.

Moda na globalizację i poznawanie kultur zawitała także do naszego Przedszkola, w którym w drugim tygodniu marca obchodzono „Tydzień Afrykański”. Każdy dzień tygodnia przynosił nowe wyzwania. Już od poniedziałku organizowano wyprawę na safari, poznając zwierzęta i krajobrazy Czarnego Lądu. We wtorek dzieci wykonały Wielki Łańcuch Przyjaźni z brązowych i białych ludzików symbolizujących przyjaźń ludzi różnych ras.
W środę tańczono do muzyki bębnionej, poznano obyczaje i słuchano tradycyjnej afrykańskiej muzyki.
W czwartek przygotowano stroje i biżuterię. Wszystko mieniło się wielością barw, co jest typowe dla tego kontynentu.
Tydzień zakończył „Owocowy Dzień”, podczas którego przedszkolaki przygotowały sałatkę z owoców egzotycznych, a następnie ją degustowały.
Punktem kulminacyjnym była jednak wizyta znanego już mieszkańcom Lublińca, misjonarza z Madagaskaru, obecnie przebywającego w parafii pw. św. Stanisława Kostki, ojca Wiesława Chojnowskiego.
Nie zabrakło też zadań dla rodziców dzieci. Jednym z nich było przygotowanie stroju wybranego zwierzątka, w którym ukochana pociecha udała się na „safari”.
Tak oto, w ludyczny sposób wychowankowie Przedszkola nr1, oswajali się z nową kulturą.

Kategorie: 2012-2013