Kontakt

Przedszkole Miejskie Nr 1 ul. Słoneczna 13, 42-700 Lubliniec tel. 34 351 14 01 e-mail: 1@przedszkolalubliniec.pl

 

Informacja dla rodziców

Opublikowane przez przedszkole1 w dniu

Drodzy rodzice,

Zgodnie z wytycznymi MEN, MZ, GIS z dnia 25 sierpnia 2020 Przedszkole Miejskie nr 1 w Lublińcu będzie działało według określonych wytycznych.

Prosimy rodziców o pobranie i wypełnienie oświadczenia oraz w przypadku dzieci nowo przyjętych „Upoważnienia do odbioru dziecka”, które zostały umieszczone pod  niniejszą informacją lub w sytuacji braku możliwość wydruku takiego oświadczenia odebrania go w dniu 31 sierpnia 2020r. ze skrzyneczki znajdującej się przy głównych drzwiach przedszkola.

Zobowiązujemy rodziców do złożenia oświadczenia w dniu 1 września 2020r. w momencie przyprowadzenia dziecka do przedszkola.

  • Wciąż obowiązuje zakaz wchodzenia osób trzecich do budynków przedszkolnych, w tym rodziców. W związku z czym rodzice dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne w naszej placówce mogą wejść jedynie do przestrzeni wspólnej to jest wiatrołap (przy domofonie) gdzie po zmierzeniu temperatury przez pracownika przedszkola zostawiają je pod jego opieką. Odstępstwem są rodzice dzieci nowo przyjętych, którzy mogą towarzyszyć dziecku do momentu wejścia dziecka na salę zajęć z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (maseczka oraz dezynfekcja rąk) oraz zachowując zasadę 1 opiekun / 1 dziecko.

  • Dzieciom będzie mierzona temperatura przy wejściu, dyrektor placówki może odmówić przyjęcia dziecka w sytuacji podwyższonej temperatury.

  • W pierwszym dniu wszystkie dzieci powinny być zaopatrzone w obuwie zmienne oraz ubranie do przebrania, umieszczone w zamkniętym i podpisanym woreczku który pozostanie w szatni.

  • Dzieci nie mogą przynosić do przedszkola własnych zabawek i innych przedmiotów oraz słodyczy i napojów.

W trosce o dzieci i pracowników prosimy rodziców o wyrozumiałość i ścisłą współpracę. Odpowiedzialne zachowanie dorosłych z pewnością zminimalizuje możliwość zarażenia się wirusem zarówno dzieci jak i pracowników przedszkoli.

 

Dokumenty do pobrania:

Oswiadczenia dla rodziców

Upoważnienie do obioru

Procedura bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania COVID

Wytyczne GIS dla przedszkoli i żłobków

Przejdź do treści Przejdź do menu