Kontakt

Przedszkole Miejskie Nr 1 ul. Słoneczna 13, 42-700 Lubliniec tel. 34 351 14 01 e-mail: 1@przedszkolalubliniec.pl

 

Adaptacja w przedszkolu

Opublikowane przez przedszkole1 w dniu

Drodzy Rodzice!

Wiemy jak trudne są pierwsze dni w przedszkolu zarówno dla dziecka jak rodzica. Pamiętajcie, że posiadacie niewątpliwie niesamowicie dzielne Brzdące. Oczywiście może przytrafić się tak, że przy pierwszych rozstaniach pojawi się kilka łez. Bez obaw, w końcu wasze dzieci są jeszcze bardzo malutkie i mają do tego prawo. Gwarantujemy, że po pewnym czasie, Przedszkolaki przyjdą do przedszkola ochoczo, z uśmiechem na twarzy.

Pani wychowawczyni zadba o Wasze dziecko najlepiej jak potrafi, w końcu wie, że powierzyliście jej swój największy skarb!

 

LISTA RZECZY, KTÓRE NA PEWNO PRZYDADZĄ SIĘ POCZĄTKUJĄCEMU PRZEDSZKOLAKOWI:

  • Wygodne kapcie, z dobrą antypoślizgową podeszwą, łatwe do zakładania (rzepy, klamerka).

  • Wygodne ubranie – najlepiej dres, to najwygodniejsze ubranie do zabawy i harców w przedszkolu. Łatwo go dziecku samodzielnie zdjąć i założyć. Jeżeli  któraś dziewczynka za nic w świecie nie będzie chciała założyć wygodnej bluzy i spodni od dresu, proponujemy bawełnianą bluzeczkę i leginsy, ewentualnie spódniczkę na gumce. Długie włosy dziewczynek powinny być upięte, by nie przeszkadzały w zabawie i jedzeniu.

  • Ubrania na zmianę – dobrze jest zostawić w przedszkolu kilka zmian ubranek w worku/plecaku. Maluch co prawda umie korzystać z toalety, ale może zdarzyć się wpadka. Powinny być umieszczone w worku lub plecaku. Woreczki i plecaki nie powinny być zbyt duże, ale za to atrakcyjne dla dziecka, dzięki czemu przedszkolak poczuje się naprawdę ważny i nie pomyli go z workiem/plecakiem kolegi

PROSIMY O OZNACZENIE UBRAŃ MALUSZKA, BY ZWYCZAJNIE SIĘ NIE POMYLIŁY.

ZALECAMY, TAKŻE PODPISANIE KAPCI NA PODESZWIE, CO JEST DUŻYM UŁATWIENIEM, GDY OKAZUJE SIĘ, ŻE DZIECI MAJĄ PODOBNE OBUWIE NA ZMIANĘ. 

PRZY PRZYGOTOWANIU WYPRAWKI WARTO ZAANGAŻOWAĆ PRZEDSZKOLAKA, DZIĘKI CZEMU ŁATWIEJSZA BĘDZIE IDENTYFIKACJA POSZCZEGÓLNYCH ELEMENTÓW ODZIEŻY.

 

Przejdź do treści Przejdź do menu