Kontakt

Przedszkole Miejskie Nr 1 ul. Słoneczna 13, 42-700 Lubliniec tel. 34 351 14 01 e-mail: 1@przedszkolalubliniec.pl

 

Wycieczka do Wioski Indiańskiej „Hocioka”

Opublikowane przez przedszkole1 w dniu

31  maja  wybraliśmy się na wycieczkę do wioski indiańskiej „Hocioka” w Staniszcze Małe.

   Już od samego wyjścia z autokaru byliśmy zauroczeni scenerią wioski indiańskiej. Po wejściu zostaliśmy przywitani przez przewodników, przebranych w prawdziwe stroje indiańskie.

     Nasza przygoda rozpoczęła się malowania twarzy. Kiedy nasze twarze zostały już przyozdobione w piękne kolorowe wzory rozpoczęliśmy zwiedzanie.

    Pierwszym punkiem naszej wycieczki było „męskie” tipi, czyli tradycyjny indiański dom, w którym mieliśmy okazję zobaczyć  tradycyjny męski ubiór, nakrycia głowy, narzędzia, instrumenty oraz zabawki. Mieliśmy okazję również zobaczyć „kobiece” tipi, a w nim damskie ubrania, również te odświętne (pięknie zdobione), biżuterię, naczynia kuchenne oraz akcesoria niezbędne do opieki nad dziećmi.

     Nie zabrakło również różnorodnych konkurencji zręcznościowych. Uczyliśmy się strzelać z łuku, rzucać oszczepem, musieliśmy pokonać niezwykle trudny tor przeszkód oraz zmierzyć się w łowieniu ryb i wyścigach żółwi. 

     Po kilku godzinach ekscytujących wrażeń odpoczywaliśmy zajadając pyszną kiełbaskę z ogniska.    Był to dla nas dzień pełen wrażeń i niezapomnianych wspomnień, które z pewnością na długo zapamiętamy!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Przejdź do treści Przejdź do menu