Wycieczka do teatru

W środę 16 marca Przedszkolaki z ulicy Słonecznej wybrały się do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na spektakl pt. „Trzy Świnki” w reżyserii Roberta Dorosławskiego na podstawie opowiadania Wilhelma i Jakuba Grimm. Tytułowe Świnki zachorowały na nudę. Nie chciały się bawić z innymi zwierzętami, nie zamierzały także budować domu, ani porządkować podwórka, choć zima tuż tuż. Pozostałe zwierzęta wpadły na pomysł, żeby Świnki przestraszyć. Obmyślają chytry plan. Owca przebrała się za wilka, a Krowa za smoka. Plan się powiódł, ponieważ Świnki pokonały lenistwo i przestały się wreszcie nudzić.

Podczas spektaklu dzieci poznały również kulisy przedstawienia, np. poznają pana oświetleniowca, który na życzenie widzów sprawia, że na sali robi się całkiem ciemno a za chwilę jasno. Aktorzy zachęcali do wspólnego śpiewu, nikt w czasie spektaklu się nie nudził.

Kategorie: 2021 - 2022