Wizyta w Szkole Muzycznej

We poniedziałek dzieci 5,6 – letnie z grupy „Starszaki”, „Średniaki” udały się wraz z Paniami na spotkanie w Państwowej Szkole Muzycznej w Lublińcu.

Przedszkolaki miały możliwość wysłuchać kilku utworów w wykonaniu nauczycieli tej szkoły. Artyści zagrali na różnych instrumentach, między innymi na gitarze, skrzypcach, fortepianie .

Po koncercie, każdy wykonawca, zaprezentował swój instrument: opowiedział o nim i jego budowie w kilku słowach. Następnie kilkoro dzieci miało możliwość spróbować zagrać na wybranych instrumentach.

Na zakończenie przedszkolaki zwiedziły szkołę, mogły zobaczyć jak uczą się przyszli artyści.