Wizyta u Weterynarza

Kolejnym punktem realizacji projektu „Przedszkolak mały zna zawodów świat cały”była wycieczka do Gabinetu Weterynarii, mieszczącego się przy ulicy Częstochowskiej 47A.

10 lutego Starszaki wraz z p.Kasią Staleronka wybrały się z wizytą do lekarza weterynarii.

Podczas wizyty, przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii, Pan Piotr Wilk, opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia kliniki.

Pan weterynarz opowiedziała Starszakom, do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Ogromne wrażenie zrobiła na przedszkolakach profesjonalna sala operacyjna dla zwierząt. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Na zakończenie wizyty dzieci miały okazję zobaczyć, jak Pan weterynarz robi zastrzyk choremu kotkowi.
      Pana weterynarza Piotra Wilka przyjmujemy do grona przyjaciół Przedszkola. Pięknie dziękując za spotkanie!

w1 w2 w3 w4 w5