Wizyta św. Mikołaja

„Idzie, idzie święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą. (…)
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
idą i szukają samych grzecznych dzieci.”

Zgodnie z grudniową tradycją 6 grudnia  do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj.

Na tego Gościa, w ten wyjątkowy grudniowy dzień, czekaliśmy wszyscy, a zwłaszcza dzieci, które już od samego rana nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku jego dzwonka.

Przedszkolaki powitały go z wielką radością, wyjątkowa atmosfera zagościła w naszej placówce. Do wspólnego witania Świętego Mikołaja przyłączyła się również Pani wiceburmistrz, Anna Jonczyk-Drzymała.

Dzieci specjalnie na tę okazję przygotowały piosenki i wiersze dla wyczekiwanego Gościa.

Po zakończonym występie i krótkiej wymianie zdań, Święty Mikołaj osobiście wręczył dzieciom podarunki. Świętemu Mikołajowi pomagali „pomocnicy”, Aniołki i elf.

Również nasze przedszkolaki wręczyły Świętemu Mikołajowi prezent, pierniczki, które upiekły i lukrowały w przedszkolu.

Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko, sprawiło dzieciom wiele radości i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci, gdyż dla większości z nich dzień ten był wielkim przeżyciem.

Kiedy pożegnaliśmy Mikołaja, na twarzach przedszkolaków jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas raz w roku….

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″] [/spoiler]