Wizyta przedszkolaków w Bibliotece

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Przedszkolaki z grupy „Starszaki” wraz ze swoją panią  odwiedziły bibliotekę miejską.

W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książką znajdującym się na półkach, a szczególne książeczkom dla dzieci.

Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Na zakończenie spotkania przedszkolaki miały okazję „pooglądać” książeczki, zagrać w gry planszowe, pokolorować obrazki.

b b1 b2 b3 b4  b5 b6 b7 b8