Tydzień Śląski

Regionalizm odgrywa bardzo ważną rolę w edukacji młodego człowieka. Poprzez zajęcia z edukacji regionalnej można ocalić od zapomnienia tradycje, zwyczaje i obyczaje, stroje obowiązujące w danym regionie.

Dlatego też, kolejny tydzień listopada,  poświęcimy w naszym przedszkolu  na zapoznanie dzieci z tradycjami regionu śląskiego i jego kulturą.

Obchody tego tygodnia odbędą się pod hasłem:

„Śląsk – nasza mała ojczyzna”

Podczas Tygodnia Śląskiego dzieci poznają:

• PONIEDZIAŁEK – poznanie strojów, gwary, pieśni, tańców, literatury.

• WTOREK – zajęcia kulinarne (grupa „Promyczki”– kulanie klusek), zajęcia plastyczne (grupa „Słoneczka”– „Robimy śląsko kiecka”)

• ŚRODA – zajęcia kulinarne (grupa „Słoneczka”– robimy śląski „Szałot”), zajęcia plastyczne (grupa „Promyczki” – „Robimy Korale”).

• CZWARTEK – spotkanie z Zespołem Regionalnym „Senioriny”.

• PIĄTEK – wycieczka do Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie.

Dzieci również poznają kuchnią regionalną – zadbają o to nasza pani kucharka, która przygotuje dla dzieci typowe śląskie potrawy.

Rodzice będą mogli spróbować pysznego ”kołocza i pajdy z tustym”.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″]