Tydzień śląski – poniedziałek

W tym tygodniu obchodzimy w naszej placówce tydzień śląski. Pragniemy przybliżyć naszym Przedszkolakom tradycje, zwyczaje i gwarę związaną z Górnym Śląskiem.

Dzisiaj gościliśmy Panią Trudzię, członkinię Zespołu Regionalnego Senioriny. Na wstępie dziewczynki przywitały naszego gościa chlebem i solą. Pani Trudzia przybliżyła naszym Przedszkolakom kilka tradycji i zwyczajów naszego regionu, zaśpiewała  piosenki, które pamięta jeszcze z dzieciństwa i nauczyła dzieci kilku śląskich słów.

Dzieci w zamian zaśpiewały dla Pani Trudzi piosenkę i przygotowały laurkę. Na koniec wszyscy poczęstowali się słodkimi szklokami.

Popołudniu na naszych rodziców i dziadków czekały kromki chleba z tustym.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″]

[/spoiler]