#szkołapamięta

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Nasze Przedszkole po raz piąty przystąpiło do akcji. Dzieci uczciły pamięć zmarłych mieszkańców DPS przy ul. Kochcickiej oraz zapaliły znicze pod krzyżem. W ten sposób dzieci uwrażliwione są na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

• #szkołapamięta
Kategorie: 2023 - 2024