Światowy Dzień Pizzy

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli, jak i małe dzieci. Nasze przedszkole również włączyło się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Podczas zajęć, dzieci poznały krótką historię tej potrawy i jakich potrzeba składników do jej przygotowania. Po części teoretycznej, dzieci umyły rączki i z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do działania. W jadalni, na specjalnie przygotowanym stanowisku, dzieci wałkowały ciasto, smarowało je sosem, a następnie układały ulubione składniki na nim. Była to ogromna frajda dla każdego dziecka, bo miało za zadanie wykonać określone działanie. Mniam, mniam. Było fantastycznie i miło.