Światowy Dzień Kota

Dzieci z naszego przedszkola obchodziły nietypowe święto „Święto kota”.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, dorysowując sobie wąsy.

Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku, a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, dzieci wykonały pracę plastyczną o kocie z figur geometrycznych i płyt CD, miało miejsce recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek.

Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Mimo, iż na przestrzeni lat spotykały je różne losy, dziś są coraz bliższe ludziom.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″] [/spoiler]