Straż Pożarna

Czwartek zaczęliśmy od odwiedzin Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy lub wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub do usuwania gniazd szerszeni. Strażacy przypomnieli dzieciom numer alarmowy do straży pożarnej: 998 lub 112. Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom m.in. ubranie specjalne i sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Na koniec chętne dzieci mogły usiąść w wozie strażackim, żeby poczuć się choć przez chwilę strażakiem.

Dziękujemy z całego serca Strażakom  za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″] [/spoiler]