Spotkanie z Policją

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem P. Szklarczyk i policjantką P. Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Tematem spotkania były BEZPIECZNE WAKACJE, policjant  utrwalał z dziećmi zasady ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w domu, nad wodą i podczas wakacyjnych wyjazdów.

Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Policjanci poinformowali również dzieci, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek naszych gości.