Spotkanie z Leśniczym
W piątek 18 stycznia nasze przedszkole odwiedził zaprzyjaźniony leśniczy Pan Andrzej Gajda, który opowiadał o tajemnicach lasu uśpionego w śniegu, wytłumaczył co to są paśniki , do czego służą i gdzie je można spotkać.
Podczas spotkania pan leśniczy opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach, wykorzystując różne ilustracje, obrazki.
Dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Dowiedziały się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom i ptakom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.
Pan leśniczy zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieci bardzo dobrze sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę.