Spotkanie z Górnikiem

O4 grudnia  w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Górnikiem. Pan Marian Dylak ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako, lśnił biały pióropusz z gęsich  piór.

Spotkanie rozpoczęło się występem „pomocników górnika”. Chłopcy z grupy „Słoneczka” wyrecytowali pięknie wierszyki. Potem wszystkie dzieci zaśpiewały Górnikowi śląskie piosenki i tradycyjne STO LAT!.

W trakcie rozmowy z gościem, dzieci  dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru, dlaczego jedne czapki mają białe pióra inne czerwone bądź czarne.

Nasz gość opowiedział dzieciom, jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel. Opowiedział również dzieciom,  jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni.

Dużo radości przyniosło dzieciom ubieranie czapki z pióropuszem i oglądanie medali zawieszonych na mundurze naszego gościa.

Na zakończenie dzieci bardzo serdecznie podziękowały za przybycie wręczyły drobny upominek i zrobiły pamiątkowe zdjęcie.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″] [/spoiler]