Spotkanie z Górnikiem

Miesiąc grudzień kojarzy nam się głównie z Mikołajem, ale jest to także miesiąc, w którym swoje święto obchodzą górnicy. W związku z tym nasze przedszkole w środę odwiedził Pan Marian – Górnik. Opowiedział nam o trudnej i jakże odpowiedzialnej pracy w kopalni. Dowiedzieć mogliśmy się kilku ciekawostek, np. że górnicza czapka to czako oraz, że mundur górniczy ma 29 złotych guzików, czyli tyle ile lat miała patronka górników św. Barbara oraz o tym, co oznaczają kolory pióropuszy na czako.  W trakcie spotkania z Panem Marianem, przedszkolaki zaśpiewały kilka piosenek o górnikach i Barbarze a na koniec w ramach podziękowania wręczyli mu laurki i kilka pierników, własnoręcznie zrobionych przez dzieci.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″] [/spoiler]