Pierwszy Dzień Tygodnia Śląskiego

Rano w naszym przedszkolu witaliśmy się tradycyjnym  „Szczęść Boże”. Panie nauczycielki wraz z panią Dyrektor zaprezentowały się naszym przedszkolakom w tradycyjnych śląskich strojach.

Na śniadanie dzieci mogły spróbować śląski przysmak – preswuszt (salceson). Zobaczyć, śląskie, zabytkowe przedmioty tj. żelazka, młynek do kawy, gornki, prytfana. Udało się przedszkolakom  określić ich przeznaczenie  w życiu codziennym i poznać jego śląską nazwę.

W czasie  zajęć, Panie czytały dzieciom bajki po śląsku, śpiewały z nami śląskie piosenki i tańczyły skoczne wesołe tańce. Spróbowaliśmy również śląskich kopalnioków- szkloków.

Dla Rodziców też była niespodzianka, mogli się poczęstować „pajdą z tustym, kiszonym ogórkiem i preswusztym”.

A wolnej chwili, czekają na ubierającą się w szatni pociechę, poczytać ciekawostki o Śląsku i jego kulturze.

W cały przedszkolu rozbrzmiewały śląskie szlagiery.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″] [/spoiler]