Pierwszy Dzień Ferii – Dniem Pizzy

9 lutego uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzieci z naszego przedszkola ten dzień obchodziły 11 lutego. Tego dnia jadalnia przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: smarowanie ciasta sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i sera.

Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do pieca. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.

Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza i zdrowsza.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″] [/spoiler]