Piąty Dzień „Tygodnia Śląskiego”

Uwieńczeniem organizowanego w naszym przedszkolu „Tygodnia Śląskiego” była wycieczka do Siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie.

Naszym przewodnikiem był Pan Piotr Hankus – solista i tancerz w Zespole „Śląsk”.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od zajęć muzyczno-ruchowych w trakcie których uczyliśmy się śląskiego tańca „Owczareczek”. Następnie pani przewodnik pokazała nam śląskie stroje ludowe, można był przymierzyć korony i kapelusze oraz obejrzeliśmy krótką projekcję tańców wykonywanych przez zespół „Śląsk” w czasie ich koncertów.

Zwiedziliśmy również Zamek. Pan Piotr oprowadzał nas po salach. Byliśmy miedzy innymi w Sali Zielonej i Kominkowej. Oglądaliśmy pamiątki przywiezione przez zespół z podróży po świecie.

Była to wspaniała i ciekawa wycieczka do cudownego miejsca pełnego muzyki, tańców, kolorów i tradycji śląskich.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″] [/spoiler]