Odwiedziny Franklina

Nasze przedszkole odwiedziła Pani Kasia Lubosz – bibliotekarka wraz z przyjacielem dzieci – żółwiem Franklinem.

Spotkanie zaczęło się od przedstawienia dzieciom jednej  z  przygód żółwia pt. „Franklin uczy się współpracować”. Dzieci miały również okazję pobawić się z Franklinem i stanąć do wspólnego zdjęcia.Ważnym elementem spotkania było wykonanie pracy plastycznej „żółwia” techniką origami płaskie z koła.

Podczas spotkania postać Franklina wzbudzała wiele emocji, dzieci chętnie przytulały się do niego, miały okazję uścisnąć łapkę wesołego żółwika oraz patrzyły na pluszowego gościa i nie mogły się nadziwić, że książkowy i telewizyjny bohater zawitał do przedszkola.

Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze, umożliwiło dzieciom bezpośredni kontakt z książką,  rozbudzając zainteresowania czytelnicze, przybliżając literaturę dziecięcą i jej autorów.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 12 13 14 15