Międzynarodowy dzień postaci z bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Bohaterowie z bajek towarzyszą nam od najmłodszych lat, często stają się przyjaciółmi. Dzień postaci z bajek przypada 5 listopada, data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

W naszym Przedszkolu „Słoneczka” świętowały poprzez zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. „Promyczki” swoją obecnością zaszczyciła Babcia Czerwonego Kapturka. Dzieci tańczyły, rozwiązywały zagadki oraz zrobiły niespodzianki dla Babci z plasteliny.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″] [/spoiler]

Kategorie: 2020 - 2021