III Piknik Ekologiczny

W sobotę 16 marca 2024r. wzięliśmy udział w Pikniku Ekologicznym w Lubitece. Organizatorami Pikniku byli: Urząd Miasta, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy przy współpracy z Miejskim Domem Kultury oraz Zarządem Gospodarki Komunalnej, Lokalowej i Ciepłownictwa. Celem Pikniku było budowanie postaw proekologicznych wśród małych i dużych mieszkańców naszego miasta. Dostępne były warsztaty: sadzenia roślin antysmogowych i malowania doniczek, tworzenia świec z wosku pszczelego, kwiatów z wikliny, bomb nasiennych, eko-zwierzątek z włóczki i eko-biżuterii ze sznurków, malowania toreb i szydełkowania. Dzięki zajęciom z kodowania i programowania pt. „Moda ekologiczna”, najmłodsi mogli sprawdzić, jak łączyć wiedzę o ekologii z techniką i dobrą zabawą. Można było również skorzystać z eko-gier: „Smogowa zagrywka” i „Eko Memo – Jakość powietrza” oraz uczestniczyć w spotkaniu edukacyjno-informacyjnego programu „Czyste Powietrze”. Dużym powodzeniem cieszył się kącik kreatywny malowania twarzy oraz darmowa wata cukrowa. W czasie Pikniku odbyła się kampania promująca picie dostępnej w każdym domu wody pod hasłem „Pij kranówkę” w Lublińcu.

Nasze Przedszkolaki z grupy Słoneczka oraz dzieci z innych lublinieckich przedszkoli wraz z wychowaczyniami przygotowały część artystyczną pikniku.

• III piknik ekologiczny
Kategorie: 2023 - 2024