„Gimnastyka buzi i języka”

W grupie „Starszaki” odbyły się  zajęcia grupowe z Panią logopedą – Izabelą Kaczmarczyk -Rabus.

Zajęcia obejmowały ćwiczenia narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, zabawy stymulujące rozwój słuchu fonemowego oraz ćwiczenia ortofoniczne. Wszystko po to, aby dzieci ładniej i wyraźniej mówiły. Na dodatek towarzyszyło im mnóstwo emocji, chęci do działania i zadowolenia.

Zajęcia logopedyczne są środkiem pomocy dziecku. Mowa w dużej mierze wpływa na ogólny rozwój dziecka i jego osiągnięcia w każdej sferze. Kluczowe jest więc kształtowanie mowy oraz prawidłowych wzorców mowy od najmłodszych lat.

l l1 l2 l3