Dzień Słońca

Wielu ludzi lubi piękną pogodę i promienie słońca. Nasze Słońce również obchodzi swoje święto, które jest obchodzone w okolicy równonocy wiosennej. Zostało ustanowione w 2000 roku przez NASA i Europejską Agencję Kosmiczną. Ma na celu upowszechnianie wiedzy o Słońcu i jego wpływie na Ziemię. Obchody „Dnia Słońca” są kulminacją trwających przez cały rok programów oraz wydarzeń organizowanych i wspomaganych przez NASA oraz ESA. My świętowaliśmy 18 marca, był to dla nas szczególny dzień, gdyż nasze przedszkole znajduje się na ulicy Słonecznej i też stąd wzięły się nazwy naszych grup. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na żółto, wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, wysłuchały ciekawostek o Słońcu i zrobiły piękne słoneczka, które ozdobiły naszą gazetkę w szatni.

•  Obchody „Dnia Słońca”
  • Obchody „Dnia Słońca”