Dzień Poczty

9.października obchodzony jest Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego. Święto zostało ustanowione przez ONZ na pamiątkę podpisania traktatu powołującego do życia Światowy Związek Pocztowy. Celem Światowego Dnia Poczty jest uświadomienie społeczeństwu roli sektora usług pocztowych w codziennym życiu ludzi i przedsiębiorstw oraz podkreślenie jego wkładu w rozwój społeczny i gospodarczy krajów.

W naszym przedszkolu z tej okazji dzieci dowiedziały się jaka jest droga listu od pozostawienia go na poczcie aż do dostarczenia pod wskazany adres. Przedszkolaki wykonały piękne znaczki pocztowe i  ozdobiły je stempelkami. Z kolei starsza grupa, kilka dni wcześniej udała się na pocztę w Lublińcu, aby poznać pracę tego urzędu „od wewnątrz”.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″] [/spoiler]
Kategorie: 2019-2020