Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole  „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. W dniu 25.11.2022r. przedszkolaki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, czarne, kolorowe, każdy był piękny i wyjątkowy.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Stary niedźwiedź”, ‘Jadą, jadą misie”.

Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji. Najpierw odwiedziny Kubusia Puchatka z biblioteki. Przedszkolaki wysłuchały bajek o misiach i zaprezentowały Kubusiowi swoje przyniesione do przedszkola pluszaki. Następnie zawitał Teatr Edukacyjny GabiArt. Dzieci miały okazję pobawić się i pośpiewać z Misiem Tulisiem. Przypomniały sobie również ważne informacje związane z bezpieczeństwem na drodze. Miś był też chory i musiał udać się do lekarza. Tuliś przypomniał dzieciom jak ważna dla zdrowia jest gimnastyka i że zastrzyki pomagają kiedy trzeba, a nie straszą. Aktorom Teatru GabiArt bardzo dziękujemy za piękny występ i zapraszamy ponownie.

Na zakończenie tego fascynującego dnia odbyło się przyjęcie urodzinowe pluszowych misiów, był misiowy tort i herbatka oraz gromkie Sto Lat! od wszystkich dzieci i pracowników przedszkola!

• dzien pluszowego misia