Dzień pizzy

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Nie mogło być też inaczej u nas. Każde dziecko przygotowało swoją pizze, którą zjadło na podwieczorek w przedszkolu.

Pizza to potrawa, którą lubi chyba każdy. Warto uczcić to święto w odpowiedni sposób. Pizza to potrawa kuchni włoskiej, obecnie szeroko rozpowszechniona na całym świecie. To płaski placek z ciasta drożdżowego z sosem pomidorowym, posypany tartym serem i ziołami, pieczony w bardzo mocno nagrzanym piecu. Pizzę można jeść zarówno na gorąco jak i na zimno. Przepis na naszą przedszkolną pizzę można znaleźć w Kąciku Smakosza.

Jak się okazuje, historia pizzy sięga jeszcze czasów przed naszą erą. Co ciekawe, danie to ma swoje korzenie nie we Włoszech, a w Grecji. Dopiero około 500 r. p.n.e. dotarła stamtąd do Rzymu. To jednak nie Grecy, a Włosi uczynili pizzę swoją potrawą narodową.

• dzień pizzy
Kategorie: 2021 - 2022