Dzień Mycia Rąk

Światowy Dzień Mycia Rąk jest obchodzony corocznie 15 października, ustanowiony przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.

Mycie rąk może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami, jest to bardzo ważna zasada naszej higieny osobistej i powinien być to nawyk częstego mycia rąk ciepłą wodą i mydłem, w szczególności przed każdym posiłkiem i po wyjściu z toalety.

We wtorek Przedszkolaki wzięły udział w akcji, która miała na celu pomóc dzieciom zrozumieć jak  ważne jest mycie rąk, aby następnie przekazały tę wiedzę w domu oraz wyuczyły nawyk częstego i poprawnego mycia.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″] [/spoiler]

Kategorie: 2019-2020