Dzień matematyki

12 marca obchodzony jest dzień matematyki. Został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. Starszaki świętowały w piątek, a zadania matematyczne połączyliśmy z tematem jaki towarzyszył nam w minionym tygodniu, czyli DINOZAURAMI. Przedszkolaki rozwiązywałay zadania najpierw samodzielnie, później w grupach, a na koniec powtórzyli poznane figury geometryczne i stworzyli obrazki dinozaurów, właśnie z figur.

W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. Organizatorzy zapraszają uczniów (i nie tylko) do konkursów, quizów i zagadek matematycznych.

• dzień matematyki
Kategorie: 2021 - 2022