Dzień Marchewki

W dniu Marchewkowego Święta dzieci przyszły do przedszkola ubrane w pomarańczowe stroje, niektóre przyniosły wspaniałe okazy marchewek. Głównym celem akcji było promowanie spożywania tych pomarańczowych warzyw, poszerzanie wiedzy na temat marchwi i jej odmian. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych i plastycznych przygotowanych przez Panie- z marchewką w roli głównej. Na drugie śniadanie przedszkolaki zrobiły sok marchewkowy.

W tym dniu również, grupę Promyczki odwiedziła Pani z biblioteki, opowiadała dzieciom o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych, przyniosła ze sobą książeczki o świętach i wiośnie przeznaczone dla przedszkolaków.

Kategorie: 2023 - 2024