Dzień Książki

Kolejny tydzień ferii rozpoczęliśmy od obchodów „Dnia Książki”.

Nasze spotkanie z książką rozpoczęło się od wykonania odpowiednich zadań ruchowych, dzięki którym udało nam się dojść do miejsca w którym ukryte były książki.

Następnie, dzieci określały podobieństwa i różnice w wyglądzie książek. Zastanawiały się, czego możemy się dowiedzieć z książek. Przy ilustracjach, poznały jak powstaje książka, kto przyczynia się do ich utworzenia.

Wysłuchały piosenki „My jesteśmy mole książkowe”. Miały miejsce zabawy muzyczno-ruchowe do melodii piosenek o książkach.

Przedszkolaki wysłuchały opowiadania „Historia pewnej książeczki” i wspólnie ustaliły zasady korzystania z książek.

Na zakończenie każde dziecko wykonało własną zakładkę do książeczki.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″] [/spoiler]