Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

W piątek z okazji przypadającego na dzień 2 maja Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody patriotycznej. Dzieci przyszły w tym dniu do przedszkola ubrane w barwy narodowe. Każdy przeszedł się po wybiegu, prezentując swoje przebranie, przedszkolaki czuły się jak profesjonalni modele i modelki. Na koniec odśpiewaliśmy hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego” i wyrecytowaliśmy wiersz „Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie”.

Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 r. Celem święta jest promowanie szacunku do flagi oraz propagowanie wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. W tym dniu Polacy z dumą wywieszają flagi w domach i instytucjach państwowych. 2 maja obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

• dzień flagi RP