Dzień dyni

W ostatnich dniach października w naszym przedszkolu dzieciaki poznawały walory warzyw z rodziny dyniowatych. We wtorek obowiązywał kolor pomarańczowy na naszych ubraniach. Dzieci wraz paniami przecinały dynie na pół by zobaczyć jak wygląda ona w środku. Przedszkolaki mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie. Poznały także warunki w których dynia wyrasta. Ten dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, wierszykami, zabawami i sportem. Dzieci ozdobiły dynie farbami wypiekanymi w mikrofalówce, ozdobiły wydzierankami i zrobiły warzywa z masy dyniowej, samodzielnie wykonanej z Panią Janiną. Wystawę prac na koniec dnia podziwiali rodzice i dziadkowie.

• dzień dyni
Kategorie: 2023 - 2024