Dzień dinozaura

26 lutego to Dzień Dinozaura. My również obchodziliśmy w przedszkolu święto znanych, prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk” dzięki którym zobaczyliśmy jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Rozmawialiśmy na temat Parków Jurajskich i obejrzeliśmy film edukacyjny na ten temat. Starszaki rozwiązywały dinozaurowe zadania. Jak się okazało trudne nazwy niektórych z nich nie są straszne dla naszych przedszkolaków, wszyscy sobie z nimi poradzili oraz świetnie liczyli i kodowali. Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za  przyniesienie zabawkowych dinozaurów i książeczek o dinozaurach.