Drugi Dzień Ferii – „Łamigłówki bystrej główki”

W naszym przedszkolu, w drugi dzień ferii zorganizowano dzień z grami planszowymi, które są ważnym elementem codziennej edukacji poprzez zabawę. Podczas wspólnego grania dzieci:

• nawiązują relacje społeczne,

• uczą się współdziałania i przestrzegania określonych reguł oraz wyrażania emocji,

• konfrontują się z uczuciem przegranej i próbują panować nad złością, a czasem i frustracją.

Gry planszowe rozwijają dziecięcą sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć. Pozwalają także kształtować analizę oraz syntezę wzrokową i słuchową. Usprawniają mowę, wzbogacają zasoby językowe. Rozwijają myślenie. Wpływają na doskonalenie umiejętności matematycznych dzieci. Rozbudzają zainteresowania.

RODZICU!

ZACHĘCAMY DO WSPÓLNEGO SPĘDZENIA CZASU Z DZIECKIEM GRAJĄC W GRY PLANSZOWE!

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″] [/spoiler]