Babcia czyta bajkę

Opublikowane przez przedszkole1 w dniu

Od najmłodszych lat dziecko powinno obcować z dobrą książką, z różnymi utworami literackimi, czytanymi przez mamę, dziadków, nauczycielkę.

Wspólne czytanie i oglądanie książek  dostarcza dziecku wzruszeń i przeżyć, pobudza jego wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, podsuwa pomysły do zabaw oraz twórczości plastycznej.

Bohaterowie książek stają się przyjaciółmi i doradcami dzieci, pomagają w odróżnieniu dobra od zła, pozwalają przeżyć w wyobraźni wspaniałe przygody, wprowadzają w fantastyczny, baśniowy świat.

Książki czytane dzieciom odkrywają tajemnice przyrody, tworzą koloryt dzieciństwa. Czytając dziecku, przyczyniamy się do tego, że dzieci polubią czytanie i same będą chciały jak najszybciej opanować tę umiejętność. Dlatego też, wychowawczyni grupy „Starszaków” zaprosiła do głośnego czytania w przedszkolu rodziców czy rodzinę dziecka.

Pierwszą osobą, która przyszła i przeczytała dzieciom bajeczkę  pt: „W krainie krasnoludków”, była Pani Marylka Krzyżowska – babcia Mariki.

Serdecznie dziękujemy babci Marylce, za to,że znalazła czas, aby poczytać dzieciom w przedszkolu.

m m1 m2 m3