Dzień kropki obchodzony jest dokładnie 15 września. Celem tego Międzynarodowego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania oraz odkrywania talentów. W naszym przedszkolu ten dzień świętowaliśmy w poniedziałek 16 września, wszyscy przyszli w tym dniu ubrani „w kropki”. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Staraliśmy się również odszukać kropki tam, gdzie nikt wcześniej na nie nie zwracał uwagi. Było kolorowo, „kropkowo” i radośnie.