wtorek 30.06.2020

30 czerwca obchodzimy Dzień Motyla Kapustnika. Bielinek kapustnik, czyli najbardziej rozpoznawalny polski motyl, po latach stosowania środków ochrony roślin niemal zniknął z naszych pól i ogrodów. Można go dziś spotkać jedynie z dala od człowieka, gdzie składa swe jaja na dzikich roślinach spokrewnionych z kapustą. Jest to doskonała okazja, aby poznać te wspaniałe, barwne owady.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″]

Motyle odwiedzające nasze ogrody:

,,Od gąsienicy do motyla”- film

Etapy rozwoju motyla- film

[/spoiler]

Motyl – praca plastyczna

Przygotuj:

• kartkę z bloku

• farby

• pędzel lub watę

• wodę

Kartkę złóż na pół. Z lewej strony narysuj kontur motyla, maluj lub nakładaj farbę watką. Następnie złóż kartkę  i odbij druga połowę motyla. Poczekaj aż wyschnie. Życzę udanego malowania, napisz wyraz motyl.

20200628_110725 moty Kacpra — kopia

Dzisiaj swoje urodziny świętuje Vanessa. Wszystkie przedszkolaki zapraszam do zaśpiewania Vanessce 100 LAT oraz życzymy jej:

W dniu urodzin,

oprócz życzeń jakie zwykle składają ludzie:

zdrowia, szczęścia, pomyślności,

życzmy Ci, abyś miała jak najwięcej dni w życiu,

w których powiesz: jestem szczęśliwa!

Kategorie: 2019-2020