#szkoła pamięta

Nasze przedszkole dołączyło do akcji „Szkoła pamięta”. W związku z tym, z okazji zbliżających się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, dzieci i nauczycielki postanowiły zadbać o groby i zapalić znicze na lokalnych cmentarzach. W szczególności na grobach osób znanych i cenionych w środowisku lokalnym. W piątek Starszaki wybrały się na cmentarz przy ul. Plebiscytowej. Tam wraz z Panią Dyrektor uporządkowali pomnik księdza proboszcza Leonarda Pająka oraz zapalili znicze. Z kolei przedszkolaki z grupy młodszej wybrały się na cmentarz parafialny w Jawornicy. Tam zapalili znicze m.in, na grobie byłej nauczycielki i podopiecznych lokalnego Domu Pomocy Społecznej. Od kilku dni w przedszkolu można było oglądać wystawę dotyczącą życia Jana Pawła II, na jej zakończenie dzieci zapaliły znicz przy fotografiach Papieża Polaka, aby uczcić pamięć o Nim.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″] [/spoiler]
Kategorie: 2019-2020