Spotkanie z Weterynarzem

W środowe przedpołudnie do naszego przedszkola przyjechała śliczna kotka Kicia ze swoim właścicielem, weterynarzem Panem Łukaszem Łebkiem. Pan Łukasz opowiadał dzieciom o swojej pracy, pokazał przyrządy, które wykorzystuje w gabinecie oraz przyniósł spreparowane pasożyty – tasiemca i glistę. Przedszkolaki przebadały kotkę, która widać bardzo lubi dzieci i w ogóle się nie sprzeciwiała. Kicia niestety miała ciężkie życie. W młodości straciła łapkę, ale jak mogliśmy się przekonać, kot na trzech łapach jest tak samo sprawny i zwinny jak zdrowe zwierzęta.

Pan Łukasz nie tylko leczy zwierzęta, ale jest też pisarzem. Zostawił prezent przedszkolakom w postaci książek swojego autorstwa.

[spoiler title= „zobacz galerię” open=”o”style=”1″] [/spoiler]
Kategorie: 2019-2020